Kategoriat
Tiedotteet

Ajankohtaista 1/2022Ekumeeninen Yhteys-liike ry:n sääntömääräinen syyskokous pidettiin 23.11.2022 Kulttuurikeskus Sofiassa Helsingissä. Kokouksessa toimintasuunnitelman ja budjetin hyväksymisen lisäksi valittiin uudet toimihenkilöt vuodelle 2023. Yhdistyksen puheenjohtajaksi valittiin Karl af Hällström.
Johtokunnan varsinaisiksi jäseniksi: Jani Edström, Jorma Hentilä, Tiina-Susanna Hirvonen, Arja Majuri, Tarja Pyykkö, Magnus Saveljev ja Liisa Tuovinen.
Varajäseneksi valittiin: Johanna Pihlajamäki.

Kokouksen jälkeen vieraanamme oli Porvoon hiippakunnan piispa Bo-Göran Åstrand keskustelemassa kanssamme aiheesta ”Avoimet ovet? Totta vai ei?”.

Vuoden 2022 jäsenmaksuja varten on lähetetty sähköpostilla viestit jäsenille. Mikäli olet yhdistyksen jäsen, mutta et ole saanut maksutietoja, ilmoita voimassa oleva sähköpostiosoitteesi yhdistyksen sihteerille.

Suuren suosion johdosta Yhteyden rakentajat kirjat ovat loppuneet yhdistyksen omasta varastosta, kiitos kaikille kirjan ostaneille.

Kirjasta on julkaistu myös äänikirja jonka lukijana toimii kirjailija Kaisa Raittila itse.